Doplňky, Styl / 24. července 2016

Text: František Vahala, Foto: Unique & Limited

Unique & Limited: kolekce Bitva o Británii

Firma Unique & Limited představila novou kolekci propracovaných plakátů, tentokrát k příležitosti 75 let výročí slavné Bitvy o Británii. 

Bitva o Británii byla první zásadní bitvou Druhé světové války. Oficiálně trvala od 10. července do 31. října 1940. Tato bitva změnila historii ze dvou důvodů: za prvé to byl výlučně vzdušný souboj. Dokonce ani do současné doby se tak rozsáhlá vzdušná bitva neodehrála. Za druhé: vítězství Velké Británie totálně změnilo průběh války. Jelikož Německé síly nedokázaly Velkou Británii porazit ve vzduchu, nedošlo ani na pozemní ofenzivu. Tímto zásadním krokem bylo nacistické Německo výrazně oslabeno.

Česká firma Unique & Limited nabízí u příležitosti výročí několik krásných printů, a to vždy v limitované sérii. Nabídka je rozdělena do dvou částí. 

Unique & Limited_Battle of Britain_4

První je tvořena sérií čtyř plakátů o rozměru 70 x 100 cm, z nichž každý bude vyroben pouze v počtu 1000 kusů. V nabídce jsou následující návrhy:

 

Style “A” – Supermarine Spitfire MK1 & Messerschmitt BF 109E-4 & Hawker Hurricane MK1
Style “B” – Supermarine Spitfire MK1
Style “C” – Hawker Hurricane MK1
Style “D” – Supermarine Spitfire MK1
SET všech 4 plakátů (A-D)

Více informací včetně cen naleznete zde.

messerschmitt_fr

Druhou část tvoří printy zachycující určité válečné momenty. Nosným tématem výjevů, které mají vždy konkrétní příběh, jsou tentokrát zejména vzdušné souboje mezi britskými Spitfiry a německými Messerschmidty. Každá vyobrazená situace má svůj popis, který vysvětluje, co se zrovna děje a zasazuje děj do historických souvislostí. Tyto printy jsou nabízeny v několika velikostech a prodávají se za cenu od 250 USD (50 x 21 cm)  do 4500 USD (220 x 94 cm).

Více informací včetně cen naleznete zde.

Tohle je přesně to, co chcete na zeď. Unique & Limited to dělají velmi dobře… Je vidět, že v tom je hodně práce a pokud si najdete čas, mrkněte se na video, jak tyto jedinečné produkce vlastně vznikají… Stojí to za to.

 


Classic Blog

Classic Blog přináší kompetentní a fascinující příběhy nejen z automobilové historie, které podává moderní formou s využitím posledních trendů a technologií. Obsahově těží z autorské práce skupiny nadšenců, která neúnavně zpracovává příběhy klasických aut a jejich majitelů, avšak Classic Blog má mnohem širší přesah, neboť se věnuje také motocyklům, letadlům, lodím i dalším historickým strojům, které jsou objektem naší vášně pro vše, co má duši a je stále v pohybu.

Obchodní podmínky

Classic Blog je primárně obsahový web s akcentem na kvalitu. Připomínáme, že veškerý autentický obsah podléhá autorskému zákonu a je zakázáno ho šířit, případně tak lze učinit pouze se souhlasem majitelů. Classic Blog je určen především bonitní a inteligentní cílové skupině, což ho logicky znevýhodňuje v případném porovnávání návštěvnosti s mainstreamovými médii. Nemáme ambici s nimi soutěžit. I jeho financování jsme pojali jinak, než je hlavní proud – formou celoročního partnerství. Věříme, že tento model zajistí Classic Blogu dostatek financí pro jeho chod a hlavně pro další obsahové zlepšování. Pokud máte zájem se zviditelnit v souvislosti s tímto projektem, budeme rádi za kontakt na info@classicblog.cz

 

Kontakt

Provozovatelem webu www.classicblog.cz je společnost JB Praha, s.r.o
Nad úvozy 304, CZ-252 25 Zbuzany
IČ: 25104292, DIČ: CZ25104292

BANKOVNÍ SPOJENÍ:
FIO Banka, č.ú. 2600482997/2010

mobil: +420 777 654 354
email: info@classicblog.cz

Společnost je zapsána v OR vedeným u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 49962, datum zápisu 5. února 1997.