Scéna, Události, Závody / 20. ledna 2016

TEXT: František Vahala, FOTO: Classic Rallye

Setinové rallye v sezoně 2016

První setinovou soutěží (podobný princip používají soutěže typu Mille Miglia, Targa Florio či Silvretta Classic) se v České republice stal Carlsbad Classic v roce 2013. Tehdy jsme společně s Honzou Blažkem zahájili i projekt Classic Rallye, který se na organizaci těchto mimořádně zábavných akcí specializuje. Od té doby už proběhla řada soutěží a my směle vyrážíme do celkem čtvrté sezony. Proto stojí za to připomenout první ročník Carlsbad Classic…

Za dobu, co setinové soutěže pořádáme, jsme se mnohému naučili a naše zkušenosti se snažíme neustále zúročovat. Celou letošní jízdu zahájíme již 30. dubna 2016, kdy se bude konat jednodenní soutěž nazvaná 7 Castles Trial. Jedná se o druhý ročník a jakýsi trénink před sezonou, takže na soutěžící čeká hlavně řada testů přesnosti, spousta kilometrů a jízdních zážitků. Základnou akce se stanou exkluzivně prostory Engine Classic Car Gallery u letiště Václava Havla v Praze. Jsme rádi, že se po loňském premiérovém ročníku podařilo navzdory nelehkým okolnostem udržet tradici a věříme, že jednodenní akce s koncentrovanou zábavou vás bude bavit. Trasa vás opět zavede po 7 hradech a zámcích v Praze a středočeském kraji a začneme brzy ráno společnou snídaní v místě startu. 

Setinové rallye jsou kombinací sportovního zážitku a společenské události. Zásadní je gentlemanské chování a láska ke starým autům a jízdě s nimi.

Carlsbad Classic a South Bohemia Classic budou opět tvořit jeden šampionát o hlavní cenu CLASSIC RALLYE TROPHY. Čtvrtou soutěží s výjimečným charakterem pak bude Prague-Carlsbad Classic, která se tradičně jede koncem září. Carlsbad Classic 2016 se uskuteční v termínu 15.-16.července 2016 v Karlových Varech a startovné zůstává pro sezonu 2016 v nezměněné výši 6900 Kč za dvoučlennou posádku. Navíc se podnik stal součástí mezinárodního šampionátu Oldtimer Szuperkupa, který se sestává ze šesti soutěží: v Maďarsku, Rakousku a České republice. South Bohemia Classic se pojede 9.-10.září 2016 a startovné na tuto soutěž bylo stanoveno na 7400 Kč za dvoučlennou posádku. Stejně jako v minulosti, i pro sezonu 2016 nabízíme slevy za včasnou registraci (5 %) a větší úsporu v případě sdruženého startovného pro oba zmíněné podniky (10 %). Poslední akce, která již tradičně uzavírá sezonu, je Prague-Carlsbad Classic, který se uskuteční v termínu 23.-25. září 2016. Těšíme se na vás!


Classic Blog

Classic Blog přináší kompetentní a fascinující příběhy nejen z automobilové historie, které podává moderní formou s využitím posledních trendů a technologií. Obsahově těží z autorské práce skupiny nadšenců, která neúnavně zpracovává příběhy klasických aut a jejich majitelů, avšak Classic Blog má mnohem širší přesah, neboť se věnuje také motocyklům, letadlům, lodím i dalším historickým strojům, které jsou objektem naší vášně pro vše, co má duši a je stále v pohybu.

Obchodní podmínky

Classic Blog je primárně obsahový web s akcentem na kvalitu. Připomínáme, že veškerý autentický obsah podléhá autorskému zákonu a je zakázáno ho šířit, případně tak lze učinit pouze se souhlasem majitelů. Classic Blog je určen především bonitní a inteligentní cílové skupině, což ho logicky znevýhodňuje v případném porovnávání návštěvnosti s mainstreamovými médii. Nemáme ambici s nimi soutěžit. I jeho financování jsme pojali jinak, než je hlavní proud – formou celoročního partnerství. Věříme, že tento model zajistí Classic Blogu dostatek financí pro jeho chod a hlavně pro další obsahové zlepšování. Pokud máte zájem se zviditelnit v souvislosti s tímto projektem, budeme rádi za kontakt na info@classicblog.cz

 

Kontakt

Provozovatelem webu www.classicblog.cz je společnost JB Praha, s.r.o
Nad úvozy 304, CZ-252 25 Zbuzany
IČ: 25104292, DIČ: CZ25104292

BANKOVNÍ SPOJENÍ:
FIO Banka, č.ú. 2600482997/2010

mobil: +420 777 654 354
email: info@classicblog.cz

Společnost je zapsána v OR vedeným u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 49962, datum zápisu 5. února 1997.