Akce a výstavy, Scéna / 7. března 2017

Text: František Vahala, Foto: Ondřej Kroutil for Steering Media

Růže, auta, ženy

V pasáži Černá růže v centru Prahy byla otevřena výstava klasických i moderních automobilů. Byli jsme se podívat na zahájení, prošli si exponáty a potěšili se pohledem nejen na krásná auta, ale i ženy. Nakonec proč ne. 

Podobná výstava má za cíl víceméně hlavně popularizovat automobilovou krásu, vyšší smysl v tom hledat nelze. Ale vůbec to nevadí. Je totiž vždycky příjemné, když si můžete prohlédnout krásné automobily, navíc přímo v elegantní pasáži uprostřed Prahy.

Co je k vidění?

Ačkoliv víc tíhneme ke klasické technice, za zmínku stojí i představení několika nových modelů – současnou školu sportovních GT reprezentoval Jaguar F-Type, vystavený hned vedle klasického Jaguaru E-Type. Závodní koutek zaplnil zajímavý výběr, od Škody 130 RS přes BMW M3 (E30) až po Ferrari 430. Americkou klasiku zastupuje Camaro, Corvette a Pontiac Trans Am, novinku zastupuje Ford Mustang. Nás nejvíc zaujala britská část, kde si můžete prohlédnout dva krásné Lotusy – hranatý Esprit a klasický Elan a také největší raritu výstavy: Noble M400 s levostraným řízením. Neobvyklý sportovní vůz poháněný třílitrem od fordu se dvěma turby jen čeká na výzvu. Váží jen 1060 kg, má výkon 425 koní, zrychlí na stovku tři a kousek vteřiny a jezdí přes 300 km/h. To není vůbec marné. Chytá mě velmi intenzivní touha se s ním projet… 

Vystava auta cerna ruze_6

Exotickou sestavu doplňuje BMW 850i a konečně Ferrari Testarossa – auto, kterých se v posledním roce vyrojila na trhu celá řada, až byla uspokojena prvotní zvýšená poptávka.

Společenská událost

Výstavu zahájil její organizátor Martin Kot, známý spíš jako předseda českého Rolls-Royce & Bentley Clubu, společně s moderátorem a novinářem Petrem Horákem. Důstojný a velmi stylový hudební doprovod zajistil mistr violoncella Jan Sklenička, jenž nám zahrál netradičně pojaté rockové balady. Program vygradoval přehlídkou krásných modelek v čele s Taťánou Makarenko.

KDO ZA VÝSTAVOU STOJÍ?

Výstavu pořádá Rolls-Royce & Bentley Club ČR ve spolupráci s obchodní pasáží Černá růže. Vstupné je zdarma a trvá až do 31. 3. 2017.

Více informací na následujících odkazech:

Rolls-Royce & Bentley Club ČR

Černá růže


Classic Blog

Classic Blog přináší kompetentní a fascinující příběhy nejen z automobilové historie, které podává moderní formou s využitím posledních trendů a technologií. Obsahově těží z autorské práce skupiny nadšenců, která neúnavně zpracovává příběhy klasických aut a jejich majitelů, avšak Classic Blog má mnohem širší přesah, neboť se věnuje také motocyklům, letadlům, lodím i dalším historickým strojům, které jsou objektem naší vášně pro vše, co má duši a je stále v pohybu.

Obchodní podmínky

Classic Blog je primárně obsahový web s akcentem na kvalitu. Připomínáme, že veškerý autentický obsah podléhá autorskému zákonu a je zakázáno ho šířit, případně tak lze učinit pouze se souhlasem majitelů. Classic Blog je určen především bonitní a inteligentní cílové skupině, což ho logicky znevýhodňuje v případném porovnávání návštěvnosti s mainstreamovými médii. Nemáme ambici s nimi soutěžit. I jeho financování jsme pojali jinak, než je hlavní proud – formou celoročního partnerství. Věříme, že tento model zajistí Classic Blogu dostatek financí pro jeho chod a hlavně pro další obsahové zlepšování. Pokud máte zájem se zviditelnit v souvislosti s tímto projektem, budeme rádi za kontakt na info@classicblog.cz

 

Kontakt

Provozovatelem webu www.classicblog.cz je společnost JB Praha, s.r.o
Nad úvozy 304, CZ-252 25 Zbuzany
IČ: 25104292, DIČ: CZ25104292

BANKOVNÍ SPOJENÍ:
FIO Banka, č.ú. 2600482997/2010

mobil: +420 777 654 354
email: info@classicblog.cz

Společnost je zapsána v OR vedeným u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 49962, datum zápisu 5. února 1997.