Scéna, Události, Závody, Zážitky / 20. července 2017

Text: František Vahala, Foto: Ondřej Kroutil for Classicrallye.cz

Jubilejní pátý ročník Carlsbad Classic

Ani se mi nechce věřit, že už to děláme pět let. Ano, skutečně jsme první Carlsbad Classic zorganizovali v roce 2013. Z čistého nadšení, naprosto punkově. Za pět let jsme se posunuli my jakožto organizace, ale hlavně naši účastníci. i proto bylo letošní vydání složitější než kdy dříve. Z CBC se stala profesionální akce, jejíž tvorba nás nesmírně baví a těší. Jsme pyšní, že ji pro vás můžeme připravovat! Jak vypadal pátý ročník z pohledu hlavního traťového maršála?

Carlsbad Classic_2017_147 Carlsbad Classic_2017_149 Carlsbad Classic_2017_148

Vypadalo to dobře. Přijelo tak akorát aut a připravená trasa byla krásná. Rychlá a náročná, ale po krásných silnicích a řadou různých (pestrých) testů přesnosti. Nechyběly ani dlouhé úseky, ani vyloženě záludný TP3, sponzorovaný Classic Blogem.

Ale od začátku

Páteční start od hotelu Thermal se už stal příjemnou tradicí a v podstatě zůstal naší jedinou spojnicí s městem Karlovy Vary. Cíl pátku i soboty se totiž odehrál v lesích nad lázeňským centrem, v Hotelu Zámek Lužec, který jsme měli na celý víkend pro sebe. Páteční cesta zavedla závod na jih – přes Lázně Kynžvart a tamní zámek do Mariánských lázní a poté do Klášteru Teplá, kde proběhl coffee break s výborným občerstvením. Z nejjižnějšího bodu závodu se pokračovalo zpět přes Mnichov a poté řidičsky úchvatnou silnicí k Bečovu nad Teplou. Po zhruba 120 km posádky dorazily do zámku Lužec, aby se přichystaly na večerní garden party, která opět proběhla ve velkém stylu – nechyběl ani ohňostroj, který je už tradiční součástí CBC. Jelikož na všechny čekala náročná sobota, dlouhé ponocování se nekonalo…

Carlsbad Classic_2017_144 Carlsbad Classic_2017_123 Carlsbad Classic_2017_74

Sobota

Celkem 230 kilometrů, z nich zhruba polovina deštivá. Ano, během CBC 2017 poprvé za celou historii pršelo! A pořádně. Na Klínovci bylo 6,5 °C a tak hustá mlha, že posádky sotva viděly cílovou bránu testu… Ačkoliv nebylo možné si užít krásný výhled z vrcholů Krušných hor, počasí přidalo závodu na pestrosti. A to mě baví…

Následovala cesta na západ, skrz lesy a po krásných cestách až do Kraslic a odsud do Kynšperku nad Ohří. V tamním pivovaru proběhl oběd, který se stal jedním z mála zádrhelů, protože ani přes opakované upozornění a výzvy tamní personál trochu nezvládl příděl obědů, takže se na několik posádek nedostalo. Řešíme to s Honzou Blažkem každý rok a ještě se nám nepodařilo udělat během CBC oběd bez problémů. Snad příště, bude raut! 

Odpoledne se vyjasnilo a všichni si tak užili zbytek trasy podél řeky Ohře, která je průvodcem závodu již od začátku. Sledovat její klikatý tok z klasického vozu má prostě své kouzlo… Pak už honem do cíle na zámek Lužec, kde se konalo vyhlášení výsledků. 

Carlsbad Classic_2017_87 Carlsbad Classic_2017_67 Carlsbad Classic_2017_66

Kdo uspěl? 

Všechny výsledky najdete zde. (záložka Carlsbad Classic 2017, sekce Výsledky)

Vybranou fotogalerii od Ondřeje Kroutila přikládám pod článek, více se následně objeví na našem webu Classicrallye.cz.

 

Za podporu děkujeme všem partnerům, zejména pak SwissLife Select, Engine Group, Hotel Zámek Lužec, BMW (hlavně za poskytnutí vozidel pro organizaci včetně skvělého M550i xDrive, o kterém vám napíšu víc i sem na blog) a konečně Hodinářství Bechyně hlavně za hodinky pro vítěze. Já bych rád zmínil ještě sklárnu Ajeto, která se postarala o výrobu hlavní trofeje.

Než se pustíte do fotek, ještě si připomeňte stručnou historii naší soutěže…

 

Jak to vlastně začalo…

V roce 2013 do sebe ideálně zapadlo hned několik důležitých faktorů, a tak jsme došli k rozhodnutí, uspořádat první setinovou veteránskou rallye v Česku.

Samozřejmě po vzoru těch prestižních zahraničních. Rychle jsme však zjistili, že organizace takového podniku nám dá pěkně zabrat a popravdě dodnes moc nechápeme, jak jsme to zvládli. Bereme to jako cennou životní zkušenost a důkaz, že s nadšením a ryzím entuziasmem lze opravdu dokázat téměř nemožné. Na start se tehdy postavilo 46 posádek, a my jsme byli vděční, že jsme pro ně vůbec zvládli připravit šest měřených úseků a dvě tajné kontroly. Nadšení účastníci nám ale po skončení rallye dali jasný signál, že takový typ soutěží lidi baví. Celkovými vítězi se v roce 2013 stali Petr a Tomáš Fialovi, kteří jsou pravidelnými účastníky všech našich podniků.

Druhý ročník znamenal výrazný posun v počtu měřených testů – bylo jich během dvou dnů už jedenáct plus dva tajné úseky a v cíli byli nejlepší další z našich „věrných“ manželé Vítkovi. Vychytali jsme některé mouchy z prvního ročníku, ale stále nám jich zůstalo dost. Už tehdy se stalo tradicí letní horké počasí, které nás většinou provází až do současnosti.

Třetí ročník v roce 2015 přinesl inovace zejména v oblasti postupného zvyšování náročnosti testů s „legendárním“ zdvojeným tajným testem. A poprvé také vyhrála zahraniční posádka z Maďarska, která se zhostila role vyzyvatele tuzemských matadorů.

Vloni jsme už pro celkem 66 posádek přichystali porci 14 testů přesnosti a dva tajné testy navrch. Z vítězství se radovali Tomáš a Dagmar Fialovi a pokračovali tak v tradici, že každý ročník Carlsbad Classic pokaždé vyhrál někdo jiný.

Rádi bychom využili této příležitosti a poděkovali všem účastníkům i partnerům. V první řadě samozřejmě těm, kteří jsou s námi dlouhodobě, ale dík patří i těm, kteří se třeba jen „mihli“ v jednom z uplynulých ročníků. Užijte si ten letošní!


Classic Blog

Classic Blog přináší kompetentní a fascinující příběhy nejen z automobilové historie, které podává moderní formou s využitím posledních trendů a technologií. Obsahově těží z autorské práce skupiny nadšenců, která neúnavně zpracovává příběhy klasických aut a jejich majitelů, avšak Classic Blog má mnohem širší přesah, neboť se věnuje také motocyklům, letadlům, lodím i dalším historickým strojům, které jsou objektem naší vášně pro vše, co má duši a je stále v pohybu.

Obchodní podmínky

Classic Blog je primárně obsahový web s akcentem na kvalitu. Připomínáme, že veškerý autentický obsah podléhá autorskému zákonu a je zakázáno ho šířit, případně tak lze učinit pouze se souhlasem majitelů. Classic Blog je určen především bonitní a inteligentní cílové skupině, což ho logicky znevýhodňuje v případném porovnávání návštěvnosti s mainstreamovými médii. Nemáme ambici s nimi soutěžit. I jeho financování jsme pojali jinak, než je hlavní proud – formou celoročního partnerství. Věříme, že tento model zajistí Classic Blogu dostatek financí pro jeho chod a hlavně pro další obsahové zlepšování. Pokud máte zájem se zviditelnit v souvislosti s tímto projektem, budeme rádi za kontakt na info@classicblog.cz

 

Kontakt

Provozovatelem webu www.classicblog.cz je společnost JB Praha, s.r.o
Nad úvozy 304, CZ-252 25 Zbuzany
IČ: 25104292, DIČ: CZ25104292

BANKOVNÍ SPOJENÍ:
FIO Banka, č.ú. 2600482997/2010

mobil: +420 777 654 354
email: info@classicblog.cz

Společnost je zapsána v OR vedeným u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 49962, datum zápisu 5. února 1997.