jaguar xkss
Novinky, Scéna / 18. listopadu 2016

Text: Jan Blažek, foto: Jaguar

Jaguar XKSS: nově dokončený závoďák se představil v Los Angeles

V Petersenově Automotive Museum v Los Angeles byl při světové premiéře poprvé představil „nově“ dokončený Jaguarů XKSS, čímž britská automobilka definitivně splnila svůj rest dostavit legendární závoďáky. Jedná se o provedení v barvě Sherwood Green postavené na šasi, jehož výrobní číslo bylo alokováno již v roce 1957, avšak nedošlo k jeho dokončení z důvodu požáru v továrně Browns Lane.

Každé z devíti aut již bylo prodáno za cenu 1 milion liber, což je shodná částka, jakou si Jaguar účtoval i za šest podobně dodatečně vyrobených modelů E-Type Lightweight. Tým Jaguar Classic využívá při výrobě těchto exemplářů, které označuje za „nové originály“ nejmodernější technologie (scanování, rentgeny, počítačové modelování atd.), avšak výroba samotná se díky tomu 100% přibližuje originálním postupům poloviny padesátých let minulého století. I tak ale takto vyrobený vůz neodpovídá zcela svým dobovým předchůdcům, Jaguar například v rámci minimálních úprav změnil nádrž za robustnější a modernější, aby bylo dosaženo větší ochrany cestujících.

Pod kapotou Jaguaru XKSS je řadový šestiválec 3,4 litru se třemi karburátory Weber DC03. “Jaguar XKSS je jedním z nejdůležitějších modelů historie této značky. Bylo pro nás obrovským závazkem dokončit chybějících devět kusů ‚nových originálů‘ tak, aby věrně odpovídaly době svého vzniku,“ dodává šéfinženýr Jaguar Classic Kev Riches.


Classic Blog

Classic Blog přináší kompetentní a fascinující příběhy nejen z automobilové historie, které podává moderní formou s využitím posledních trendů a technologií. Obsahově těží z autorské práce skupiny nadšenců, která neúnavně zpracovává příběhy klasických aut a jejich majitelů, avšak Classic Blog má mnohem širší přesah, neboť se věnuje také motocyklům, letadlům, lodím i dalším historickým strojům, které jsou objektem naší vášně pro vše, co má duši a je stále v pohybu.

Obchodní podmínky

Classic Blog je primárně obsahový web s akcentem na kvalitu. Připomínáme, že veškerý autentický obsah podléhá autorskému zákonu a je zakázáno ho šířit, případně tak lze učinit pouze se souhlasem majitelů. Classic Blog je určen především bonitní a inteligentní cílové skupině, což ho logicky znevýhodňuje v případném porovnávání návštěvnosti s mainstreamovými médii. Nemáme ambici s nimi soutěžit. I jeho financování jsme pojali jinak, než je hlavní proud – formou celoročního partnerství. Věříme, že tento model zajistí Classic Blogu dostatek financí pro jeho chod a hlavně pro další obsahové zlepšování. Pokud máte zájem se zviditelnit v souvislosti s tímto projektem, budeme rádi za kontakt na info@classicblog.cz

 

Kontakt

Provozovatelem webu www.classicblog.cz je společnost JB Praha, s.r.o
Nad úvozy 304, CZ-252 25 Zbuzany
IČ: 25104292, DIČ: CZ25104292

BANKOVNÍ SPOJENÍ:
FIO Banka, č.ú. 2600482997/2010

mobil: +420 777 654 354
email: info@classicblog.cz

Společnost je zapsána v OR vedeným u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 49962, datum zápisu 5. února 1997.