Akce a výstavy, Scéna / 20. října 2021

Glasurit Classic Expo 2021: víkend v Letňanech

 

Glasurit Classic Expo 2021 je vaším jasným programem na poslední říjnový víkend letošního roku. Přijďte se podívat na klasické automobily, ale i závodní stroje a další zajímavosti.

Veteránská sezona sice skončila, ale ne tak úplně. Příznivci historických vozidel se mohou ještě těšit na Prague Car Festival, respektive na jeho samostatnou část Glasurit Classic Expo. Právě ta se ve dnech 30. a 31. října stane setkáním milovníků motoristické historie všeho druhu, od předválečných automobilů až po tzv. youngtimery.

Největší expozici bude mít tradičně obchodní společnost Engine Prague s prodejními exponáty. V letošním roce slavíme 120 let Škoda Motorsport, a tak nebude chybět malá expozice soutěžních a závodních vozů Škoda od tisícovky po Favorit. Společný stánek připravují opět organizátoři největších veteránských akcí jako je 1000 mil československých, Zbraslav-Jíloviště nebo brněnský Festival mezi pavilony.

Na výstavě budou zastoupeny také kluby Rolls-Royce, Jaguar, Lotus, Mercedes-Benz, Fiat a mnoho dalších. Dále pražské Trabant Muzeum a Retromuzeum ve Strnadicích, ze kterého pochází exponát polský Polonez z roku 1988, na jehož designu se podílelo studio Giugiaro. A protože Retromuzeum nejsou jen socialistické automobily, ale také vozy prodávané kdysi v Tuzexu, tak druhým bude Toyota Corona z roku 1970. Corona byla mj. první Toyotou dováženou do Československa. Historické výročí slaví italská Vespa a představí průřez modelů z celé své 75 let dlouhé historie.

V neděli 31. října mohou přijet i majitelé historických automobilů, vyrobených do roku 1975. K dispozici budou mít zdarma parkovací plochu uvnitř výstaviště PVA Expo Praha Letňany. Součástí Prague Car Festivalu jsou i výstavy závodních automobilů Eset Cup Racing Expo a tuningová přehlídka BSR Tuning Expo. Vše za jednotné vstupné.

Více info na www.praguecarfestival.cz.

Reportáž z roku 2019 si můžete přečíst zde.

Akce Glasurit Classic Expo je součástí většího celku, zvaného Prague Car Festival. O víkendu můžete kromě již představené akce vidět i:

BSR Tuning Expo

Výstava BSR Tuning Expo plynule pokračuje v úspěšné historii samostatné akce Prague Car Festival. Skvosty z české tuningové scény a celé Evropy, profesionální tuningové firmy, sportovní automobily a americké vozy tvoří hlavní obsahovou část výstavních hal. Návštěvníci uvidí přes 500 jedinečných exponátů.

K tomu soutěže, workshopy, akční jízdy a srazy na venkovní ploše a také doprovodný program pro celou rodinu vytvářejí jedinečnou příležitost pro návštěvníky všech generací.

Eset Cup Racing Expo

Výstava Eset Cup Racing Expo již několik let láká fanoušky automobilových a motocyklových závodů na jedno místo, kde mají možnost vidět nejen špičkovou závodní techniku, ale také setkat se s mnoha zajímavými osobnostmi.

Eset Cup Racing Expo propojuje motorsport a zábavu. Mistři volantů a řídítek se střídají při debatách, autogramiádách a soutěžích, návštěvníci si pak odnášejí spousty skvělých zážitků. Na jednom místě bude k vidění přes 150 exkluzivních exponátů a desítky profesionálních i amatérských závodníků.


Classic Blog

Classic Blog přináší kompetentní a fascinující příběhy nejen z automobilové historie, které podává moderní formou s využitím posledních trendů a technologií. Obsahově těží z autorské práce skupiny nadšenců, která neúnavně zpracovává příběhy klasických aut a jejich majitelů, avšak Classic Blog má mnohem širší přesah, neboť se věnuje také motocyklům, letadlům, lodím i dalším historickým strojům, které jsou objektem naší vášně pro vše, co má duši a je stále v pohybu.

Obchodní podmínky

Classic Blog je primárně obsahový web s akcentem na kvalitu. Připomínáme, že veškerý autentický obsah podléhá autorskému zákonu a je zakázáno ho šířit, případně tak lze učinit pouze se souhlasem majitelů. Classic Blog je určen především bonitní a inteligentní cílové skupině, což ho logicky znevýhodňuje v případném porovnávání návštěvnosti s mainstreamovými médii. Nemáme ambici s nimi soutěžit. I jeho financování jsme pojali jinak, než je hlavní proud – formou celoročního partnerství. Věříme, že tento model zajistí Classic Blogu dostatek financí pro jeho chod a hlavně pro další obsahové zlepšování. Pokud máte zájem se zviditelnit v souvislosti s tímto projektem, budeme rádi za kontakt na info@classicblog.cz

 

Kontakt

Provozovatelem webu www.classicblog.cz je společnost JB Praha, s.r.o
Nad úvozy 304, CZ-252 25 Zbuzany
IČ: 25104292, DIČ: CZ25104292

BANKOVNÍ SPOJENÍ:
FIO Banka, č.ú. 2600482997/2010

mobil: +420 777 654 354
email: info@classicblog.cz

Společnost je zapsána v OR vedeným u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 49962, datum zápisu 5. února 1997.