Mercedes Benz Muzeum
Novinky, Scéna, Události / 4. března 2016

Mercedes gratuluje BMW k 100letému jubileu zvláštním gestem

Milé gesto, nebo elegantní provokace? Mercedes gratuluje rivalovi z Mnichova k jeho jubileu tím, že si jeho zaměstnanci mohou zdarma prohlédnout KOMPLETNÍ historii automobilizmu v Mercedes-Benz Muzeu ve Stuttgartu.

U Mercedesu se rozhodli udělat hodně netradiční gesto směrem k BMW a jeho stoletému jubileu, které právě slaví. Mercedes totiž ve svém stuttgartském muzeu nabízí od 8. do 13. března 2016 vstup zdarma všem zaměstnancům BMW, jež byla založena 7. března 1916 v Mnichově.

Návštěvníci, kteří přijedou ve voze značky BMW smí bezplatně parkovat na VIP místech na pahorku přímo před vstupem a pro prvních 50 z nich je údajně připravena i kulinářská specialita. 

Milé gesto, dalo by se hned říci, ale přesto je z oficiální tiskové zprávy cítit přesně to koření, kterého si ne každý všimne – tiskový mluvčí a PR oddělení stuttgartského muzea odvedlo velmi dobrou práci – elegantně se přiživíme na výročí hlavního konkurenta. „Srdečně blahopřejeme celosvětově respektované společnosti BMW k jubileu a zveme všechny zaměstnance BMW AG k prohlídce kompletní historie automobilu v Muzeu Mercedes-Benz,“ říká Ralf Glaser, vedoucí tiskového a marketingového oddělení Mercedes-Benz Classic a pokračuje „V jedinečné expozici našeho muzea, otevřeného před deseti lety na novém místě, zažijí totiž návštěvníci historii automobilu od samého začátku – a to vždy v kontextu příslušné doby , kulturního vývoje a tehdejších inovací.“ Také vnímáte slova KOMPLETNÍ, TOTIŽ a OD SAMÉHO ZAČÁTKU? Historie Mercedesu je totiž o 30 let delší (sahá do roku 1886, kdy Carl Benz a Gottlieb Daimler vynalezli automobil), takže jako v Mnichově dobrý, ale u teprve nás ve Stuttgartu se dozvíte všechno…ale i tak kvituji tuhle akci s povděkem, alespoň se něco děje a je to frajeřinka…Otevře příští rok Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi své brány pro volný vstup zaměstnancům Hyundai, když budou slavit jubileum 50 let? 🙂


Classic Blog

Classic Blog přináší kompetentní a fascinující příběhy nejen z automobilové historie, které podává moderní formou s využitím posledních trendů a technologií. Obsahově těží z autorské práce skupiny nadšenců, která neúnavně zpracovává příběhy klasických aut a jejich majitelů, avšak Classic Blog má mnohem širší přesah, neboť se věnuje také motocyklům, letadlům, lodím i dalším historickým strojům, které jsou objektem naší vášně pro vše, co má duši a je stále v pohybu.

Obchodní podmínky

Classic Blog je primárně obsahový web s akcentem na kvalitu. Připomínáme, že veškerý autentický obsah podléhá autorskému zákonu a je zakázáno ho šířit, případně tak lze učinit pouze se souhlasem majitelů. Classic Blog je určen především bonitní a inteligentní cílové skupině, což ho logicky znevýhodňuje v případném porovnávání návštěvnosti s mainstreamovými médii. Nemáme ambici s nimi soutěžit. I jeho financování jsme pojali jinak, než je hlavní proud – formou celoročního partnerství. Věříme, že tento model zajistí Classic Blogu dostatek financí pro jeho chod a hlavně pro další obsahové zlepšování. Pokud máte zájem se zviditelnit v souvislosti s tímto projektem, budeme rádi za kontakt na info@classicblog.cz

 

Kontakt

Provozovatelem webu www.classicblog.cz je společnost JB Praha, s.r.o
Nad úvozy 304, CZ-252 25 Zbuzany
IČ: 25104292, DIČ: CZ25104292

BANKOVNÍ SPOJENÍ:
FIO Banka, č.ú. 2600482997/2010

mobil: +420 777 654 354
email: info@classicblog.cz

Společnost je zapsána v OR vedeným u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 49962, datum zápisu 5. února 1997.