auta, Rallyes, Styl, V pohybu, Závody, Zážitky / 16. března 2023

Alpine A110 San Remo 73: oslava rallye!

  • Alpine A110 slaví 50. výročí svého vítězství v Rallye San Remo a prvního titulu v poháru konstruktérů v mistrovství světa v rallye v roce 1973.

  • Moderní a výrazná limitovaná edice 200 kusů.

  • Model Alpine A110 San Remo 73 bude možné objednat od 17. března 2023 za cenu 2 250 000 Kč včetně DPH.

Text a foto: Alpine, Renault

Po modelu Alpine A110 Tour de Corse 75, který byl odhalen v roce 2022, je nyní na řadě limitovaná série A110 San Remo 73, která vzdává hold slavné rallyové minulosti značky.

Touto novou edicí Alpine oslavuje 50. výročí historického okamžiku značky v motoristickém sportu: vítězství v rallye San Remo, ale také titul v poháru konstruktérů pro Alpine v mistrovství světa v rallye. I když je odkaz na minulost jasný a pocta jednoznačná, je tato číslovaná série 200 kusů především moderní a osobitá.

MODERNÍ INTERPRETACE LEGENDY

Tato nová limitovaná série, inspirovaná legendárním vozem A110, který v roce 1973 zvítězil v Rallye San Remo, se vyznačuje moderním a osobitým designem v kombinaci s agilitou a výkonem díky zábavnému naladění podvozku a motoru o výkonu 300 koní. A110 San Remo 73 se vyznačuje jedinečnou kombinací designu zvenčí i zevnitř.

Díky nové karoserii v původní modré barvě Caddy, černým střešním obloukům a červeně tónované karbonové střeše limitovaná série A110 San Remo 73 reinterpretuje legendární livrej historické berlinette z roku 1973. Tematický podpis „San Remo 73“ na kapotě, dveřích a zadním nárazníku doplňuje černobílá grafika na dveřích. Tu doplňují 18palcová bílá kola Grand Prix, antracitové brzdové třmeny Brembo®, černě tónovaná přední světla, černá loga a monogramy Alpine na blatnících.

Kabina je čalouněna mikrovláknem, které je zvýrazněné šedým prošíváním, jsou zde skořepinová sedadla Sabelt® Racing s výšivkou s motivem mistra světa z roku 73 a jsou připravena pro montáž šestibodového bezpečnostního pásu. Sportovní atmosféru dotvářejí sportovní pedály, hliníková opěrka nohou spolujezdce a podlahové rohože Alpine. Výplně dveří jsou zdobeny dvěma černobílými tematickými pruhy.

Exkluzivní model A110 San Remo 73 je celosvětově omezen na 200 kusů a bude opatřen plaketou „Limitovaná edice A110 San Remo 73“ očíslovanou od

1 do 200. Limitovaná edice bude mít také bohatou výbavu, včetně vysoce výkonného brzdového systému, aktivního sportovního výfuku, elektricky sklopných zpětných zrcátek a elektrochromatického zpětného zrcátka, zadních, předních parkovacích senzorů a couvací kamery, jakož i audiosystému Focal a telemetrie Alpine.

Ve České republice bude možné vůz objednat v síti Alpine od pátku 17. března od 9:00 hodin za cenu 2 250 000 Kč včetně DPH.

SAN REMO 1973, ZASVĚCENÍ

A110 San Remo 73 přebírá štafetu po legendárním vozu, který prosadil Alpine v mistrovství světa v rallye.

V roce 1973 Alpine dominuje se 4 vítězstvími po 9 kolech mistrovství světa v rallye. Vozy Alpine A110 Berlinette patřily k favoritům tohoto 10. ročníku San Rema, který měl společný charakter s tratí v Monte Carlu – smíšený terén, příznivý pro berlinetty, nemluvě o jejich výhodném poměru výkonu a hmotnosti.

Na italských silnicích dokončila jednička ve voze Alpine první etapu s více než pětiminutovým náskokem díky riskantnější, ale úspěšné strategii s pneumatikami. Se ztrátou více než 9 minut na lídra na startu druhé etapy se Alpine č. 5 řadí k nejlepším časům a etapu po etapě dohání ztrátu, aby v celkovém pořadí skončila na 3. místě za Fiatem 124 a Alpine č. 1, která dokončí etapu v San Remu s více než 6minutovým náskokem na zbytek pole. Tato 10. etapa nadobro zpečetí pro značku Alpine titul mistra světa konstruktérů.

Ikonická modro-bílo-červená livrej s černo-bílými pruhy bude patřit světovému titulu. Tento legendární dekor v roce 2023 nově interpretuje a vzdává hold padesátému výročí tohoto vítězství v rallye.

Vůz můžete objednávat zde.


Classic Blog

Classic Blog přináší kompetentní a fascinující příběhy nejen z automobilové historie, které podává moderní formou s využitím posledních trendů a technologií. Obsahově těží z autorské práce skupiny nadšenců, která neúnavně zpracovává příběhy klasických aut a jejich majitelů, avšak Classic Blog má mnohem širší přesah, neboť se věnuje také motocyklům, letadlům, lodím i dalším historickým strojům, které jsou objektem naší vášně pro vše, co má duši a je stále v pohybu.

Obchodní podmínky

Classic Blog je primárně obsahový web s akcentem na kvalitu. Připomínáme, že veškerý autentický obsah podléhá autorskému zákonu a je zakázáno ho šířit, případně tak lze učinit pouze se souhlasem majitelů. Classic Blog je určen především bonitní a inteligentní cílové skupině, což ho logicky znevýhodňuje v případném porovnávání návštěvnosti s mainstreamovými médii. Nemáme ambici s nimi soutěžit. I jeho financování jsme pojali jinak, než je hlavní proud – formou celoročního partnerství. Věříme, že tento model zajistí Classic Blogu dostatek financí pro jeho chod a hlavně pro další obsahové zlepšování. Pokud máte zájem se zviditelnit v souvislosti s tímto projektem, budeme rádi za kontakt na info@classicblog.cz

 

Kontakt

Provozovatelem webu www.classicblog.cz je společnost JB Praha, s.r.o
Nad úvozy 304, CZ-252 25 Zbuzany
IČ: 25104292, DIČ: CZ25104292

BANKOVNÍ SPOJENÍ:
FIO Banka, č.ú. 2600482997/2010

mobil: +420 777 654 354
email: info@classicblog.cz

Společnost je zapsána v OR vedeným u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 49962, datum zápisu 5. února 1997.